Stebuklingas švenčių laukimas Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje

15724996_1150269291750866_5205402725537739590_oKalėdos – didžiausia metų šventė visame pasaulyje, o prieššventinis laikotarpis, kupinas muzikos, šviesos, spalvų, kvapų, geros nuotaikos… Tokia šventinė dvasia visą gruodžio mėnesį buvo kuriama ir Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje.

Artėjant šventėms savo namus norisi papuošti kuo gražiau, jaukiau ir išradingiau. Tad ne vienas susiduria su kūrybinėmis kančiomis, galvodami, kaip kitaip šiemet padabinti savo namus.

Biblioteka pakvietė kretingiškes dalyvauti „Kalėdinių rankdarbių terapijos“ užsiėmimuose. Juose moterys gamino advento vainikėlius ir dekoratyvines eglutes iš medicininio gipso. Skambant kalėdinėms dainoms, dvelkiant pušų ir eglių kvapui, sklandant kalėdinei nuotaikai, užsiėmimų dalyvės pasinėrė į dekoracijų kūrimą savo namų jaukumui. Moterys džiaugėsi galėdamos pasidaryti kažką naujo, originalaus. Užsiėmimus vedė floristės Simona Sodytė ir Erika Mikalauskienė.

Atviroje jaunimo erdvėje bibliotekoje „Savas kampas“ vyko kalėdinė studija „Grinčas ruošiasi šventėms“. Kūrybinių dirbtuvių metu jaunimas kūrė žaisliukus eglutei, žvakides, puošnius vainikus ir kitas kalėdines dekoracijas. Erdvės „Savas kampas“ savanoriai artėjančių švenčių proga pasveikino bibliotekos direktorę Birutę Karčauskienę ir Jaunimo reikalų koordinatorę Dianą Garjonienę, kurioms padovanojo kūrybinių dirbtuvių metu pagamintus Kalėdinius vainikėlius.

Kad švenčių laukimas būtų dar smagesnis, biblioteka kvietė kretingiškius į nemokamą Kalėdinę fotosesiją. Fotosesijoje dalyvavo vaikai, paaugliai, jaunimas, jaunos šeimos ir visi, kurie smalsumo vedami užsuko į biblioteką. Čia buvo galima įsiamžinti ne tik su mama, tėčiu, draugais ir mylimais žmonėmis, bet ir su augintiniais, kurie puikiai jautėsi prieš fotoaparato objektyvą, kai apglėbdavo mylimos šeimininkų rankos. Fotosesijos metu, studijoje dirbo net trys profesionalios fotografės: Žana Milišiūnaitė, Grosilė Leketaitė ir Giedrė Petrauskaitė. Gėlių studija „Smilga“ pasirūpino fotostudijos dekoracijomis. Visą dieną fotografijos studijoje netilo lankytojų balsai, smagi nuotaika ir puiki atmosfera vyravo iki pat vėlyvo vakaro.

Per įvairias veiklas atsiskleidžia tikrasis Kalėdų džiaugsmas bei prasmė, kuris priverčia stabtelti greitame gyvenimo tempe ir pajusti pasitenkinimą tuo, kas vyksta gyvenime būtent šią akimirką.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui