Susitikimas su Jurbarko viešosios bibliotekos globėju Eugenijumi Remigijumi Baltrušaičiu

img_5648-copyLapkričio 18 d. visus, atėjusius į Jurbarko rajono viešąją biblioteką, spalvotų klevo lapų takelis vedė į susitikimą su jos globėju Eugenijumi Remigijumi Baltrušaičiu. Nuskambėjus jo žodžiais sukurtai dainai „Senai mokyklai“, renginio sumanytoja ir organizatorė Jūratė Korsakaitė charizmatišką kraštietį pristatė kaip rašytoją, gimusį ir augusį Jurbarko mieste. E. R. Baltrušaitis (tada – Eugenijus Balijonas) būdamas dešimtoje klasėje jau pradėjo dirbti rajoninio laikraščio redakcijoje. Žurnalisto darbas jį maitino visą gyvenimą. Dar mokyklos suole pradėjo kurti eiles. Pirmoji jo eilėraščių ir poemų knygelė išleista 1993 m. Šio autoriaus žodžiais sukurta ne viena daina, kelios iš jų netgi labai populiarios. Rašytojas plunksną išbandė ir kituose žanruose: detektyvo, dramos. Detektyvas „Žmogžudystė penktą valandą ryto“ (Arturo Vėberio slapyvardžiu) bei psichologinis trileris „Vilko vaikai“ išleisti Londone. Jie, o ypač jų elektroninės versijos plinta po visą pasaulį. „Vilko vaikai“ yra išskirtinis kūrinys ne tik lietuvių, bet ir Europos literatūros kontekste, nes jame pirmą kartą papasakota apie Kenigsbergo holokaustą. 1986 m. „Lėlės“ teatre pastatyta pjesė vaikams „Sprigtas“ vaidinama iki šiol. 2014 m. E. R. Baltrušaičio dramą „Donelaitis“ pastatė Nacionalinis dramos teatras (režisierius V. Rumšas). Tais pačiais metais rašytojas apdovanotas ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“. E. R. Baltrušaičio stalčiuje ir dabar guli ne vienas kūrinys, bet autorius į savo darbą žiūri labai atsakingai ir kritiškai, todėl dar nesiryžta jų atiduoti skaitytojų teismui.

Ištrauką iš romano „Vilko vaikai“ profesionaliai paskaitęs mokytojas Saulius Ambrazaitis atskleidė skaitytojams rašytojo kalbos sklandumą, pasakojimo šmaikštumą. E. R. Baltrušaitis papasakojo apie savo kūrinių atsiradimą, rašymo ypatumus, apie „Donelaičio“ kelią į sceną. Renginio dalyviai pamatė ir ištraukėlę iš spektaklio „Donelaitis“ įrašo. Bibliotekininkės pasveikino rašytoją su spalio mėnesį minėtu jubiliejumi. Jam padovanotas ir literatės Stefanijos Liutkienės specialiai sukurtas eilėraštis.

Bibliotekos kolektyvas dėkoja savanorei Airinei Lekavičiūtei už pagalbą organizuojant renginį.