Susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla

Pilna salė vaikų

Balandžio 29 dieną Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje apsilankė vienas populiariausių vaikų rašytojų, puikiai pažįstamas iš knygų serijos apie Domo ir Tomo nuotykius  – Tomas Dirgėla. Jis pristatė naujausią savo knygą „Benas – sapnų siuvėjas“.

Susitikime su rašytoju Tomu Dirgėla apslankė didelis būrys jaunųjų skaitytojų: Palangos V. Jurgučio pagrindinės mokyklos, Palangos Baltijos pagrindinės mokyklos, Palangos pradinės mokyklos ir Šventosios pagrindines mokyklos trečiokai drauge su mokytojomis.

Pradžioje knygų autorius klausinėjo vaikų, ką šie sapnavo, vaikai atskleidė savo sapnus, o rašytojas šmaikščiai aiškino jų reikšmes. Vėliau Tomas Dirgėla papasakojo apie naujausią savo knygą, teatrališkai ir linksmai paskaitė vaikams ištrauką iš naujausios savo knygos. Vaikai klausėsi ištraukos ir diskutavo apie knygos veikėjus.

Susitikime netrūko geros nuotaikos ir žaidimų – buvo renkamas didžiausias Palangos miesto miegalius. Rašytojas išrinko keletą savanorių, kurie scenoje turėjo užsimerkti ir nesijuokdami „miegoti“, kol auditorijoje skambėjo anekdotai ir linksmos istorijos. Galiausiai iš visų žaidimo dalyvių scenoje liko vienas berniukas, kuris ir buvo paskelbtas nugalėtoju, jam, kaip didžiausiam miegaliui, rašytojas įteikė dovaną – pagalvę. Visi kiti žaidimo dalyviai gavo paguodos dovanėles.

Galiausiai buvo surengta smagi klausimų-atsakymų spaudos konferencija. Vaikai turėjo galimybę rašytojo paklausti ko tik nori. Mokiniai domėjosi, kada pasirodys naujausia knyga apie Domą ir Tomą, kiek iš viso knygų Tomas Dirgėla yra parašęs, klausė, kas įkvepia rašytoja, kiek laiko trunka knygos rašymas, kiek knygų dar planuoja parašyti ir daugybės kitų klausimų. Renginio pabaigoje rašytojas su renginio dalyviais įsiamžino žaismingoje asmenukėje.

Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija