BIBLIOTEKOS

KLAIPĖDOS REGIONO BIBLIOTEKŲ TINKLARAŠTIS

BIBLIOTEKOS

Susitikimas su Urtė Uliūne

boruzeles

Spalio 25 d. Jurbarko viešojoje bibliotekoje baigėsi projektas „Rašytojai ir jaunieji iliustruotojai bibliotekoje“. Į susitikimą su mažaisiais skaitytojais atvyko rašytoja Urtė Uliūnė.

Viešnia pasakojo apie savo vaikystę, kaip sekėsi mokykloje. Vaikystėje ir paauglystėje Urtė labai daug skaitė – jai buvo visai nesunku per vasarą perskaityti trisdešimt knygų. Mėgstamiausios knygos – A. A. Milno „Pūkuotuko pasaulis“, R. Dalo „Raganos“, labai mėgsta T. Janson, A, Lindgren knygas. Nekantriai laukdavo, kada pasirodys nauja knyga apie Harį Poterį, nes yra didelė jo gerbėja. Ir dabar prie rašytojos lovos visada padėtos dvi knygos, kurias ji skaito – viena vaikiška, kita skirta suaugusiems.

U. Uliūnės knygų veikėjai – maži vabaliukai. Rašytoja sako, kad jų pasaulis labai įdomus ir vertas dėmesio.

Vaikai U. Uliūnei turėjo daug klausimų – kodėl pradėjo rašyti?, ką mėgsta veikti laisvalaikiu?, apie ką svajoja?, kokie mėgstamiausi jos pačios ir kitų autorių knygų personažai? ir daug kitų. Į visus klausimus išsamiai ir nuoširdžiai atsakiusi rašytoja ir pati turėjo klausimų: kokias knygas mėgsta vaikai?, apie ką turėtų būti jos kita knyga?,  ko reikia, kad taptum rašytoju? Vaikai sakė, kad norint tapti rašytoju, reikia turėti rašiklį ir sąsiuvinį, gerų minčių, lakią fantaziją, o prieš pradedant rašyti reikia sustoti ir gerai viską apgalvoti. Ir dar – kuo daugiau knygų skaitysi, tuo lengviau bus reikšti savo mintis.

Įvyko du susitikimai, kurių laikas prabėgo nepastebimai.

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, Jurbarko rajono savivaldybė, įmonė DK statyba

Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Parašykite komentarą