violeta_palcinskaite

Susitikimas su Violeta Palčinskaite

Lapkričio 22 dieną Jurbarko viešojoje bibliotekoje vyko poetės, scenaristės, vertėjos Violetos Palčinskaitės kūrybos vakaras. Kartu atvyko leidyklos „Tyto alba“ vadovė Lolita Varanavičienė ir dainų autorius bei atlikėjas Vygantas Kazlauskas.

Nors dauguma V. Palčinskaitės knygų skirtos vaikams, jos kūryba įdomi ir suaugusiems – juk ne viena karta užaugo skaitydama jos eilėraščius. Salėje susirinkę įvairaus amžiaus žiūrovai draugiškai deklamavo eilėraštį apie išdykėlę morką, kuriai „vėjas garbanas išraitė“.

Vakaro vedėja L. Varanavičienė pasakojo apie aplinkybes, kuriomis buvo sukurta atsiminimų knyga „Atminties babilonai, arba Aš vejuosi vasarą“. V. Palčinskaitė sakė, kad niekada nenorėjo rašyti memuarų knygos – galvojo, kad žmonėms bus neįdomu skaityti svetimus prisiminimus. „Bet niekada nesakyk niekada“, juokėsi rašytoja. L. Varanavičienė sugebėjo įtikinti rašytoją, kad tokia knyga reikalinga ir bus skaitoma. Ji buvo teisi – knyga sulaukė didžiulio susidomėjimo, pateko tarp penkių geriausių 2016 metų knygų suaugusiems. Šiuo metu spaudai ruošiama nauja V. Palčinskaitės atsiminimų knygą, kuri turėtų išeiti kitais metais.

Buvo pristatyta nauja eilėraščių knyga vaikams „Eilėraščiai iš namų“, kuri išrinkta į geriausių 2018 metų knygų vaikams penketuką.

V. Kazlauskas atliko savo dainas, sukurtas V. Palčinskaitės žodžiais. Nuskambėjo ir dainos premjera – „Senas senas albumėlis“ Jurbarke buvo atlikta pirmą kartą.

Susitikimui skirtas laikas prabėgo nepastebimai. Žiūrovai neskubėjo skirstytis – pirko rašytojos knygas, laukė autografų.

Susitikimą finansavo Jurbarko rajono savivaldybė

Similar Posts

Parašykite komentarą