Svečiuose – dzūkuojantis vilnietis Gaudentas Kurila

Lapkričio 17 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje vyko vilniečio poeto bei fotomenininko, etninės kultūros puoselėtojo Gaudento Kurilos kūrybos vakaras. Jame buvo atidaryta į tapybos darbus panašių ir jau daug kur eksponuotų fotografijų paroda „Aukštaitijos portretai“. Renginio metu grojo ir dainavo mūsiškė bardė Živilė Mackevičiūtė, o jį vedė Dalia Zabitienė – filologijos magistrė, literatūrologė.

Gaudentas Kurila, save pristatantis „Ciekso Žalbungio“ slapyvardžiu –  fotografas, greitosios medicinos pagalbos medikas, kūrėjų klubo „Žalia žolė“ vadovas, tautos tradicijų ir tarmių puoselėtojas, kilęs iš Melagėnų krašto. Jis yra išleidęs savo kūrybos knygelę „Netirpstantis“ bei sudarė dviejų dalių tarmiškos kūrybos almanachą „Bundanti versmė“.

Gražų lapkričio vakarą susirinkę poetinio žodžio gerbėjai turėjo progą pasiklausyti ne tik lietuvių bendrine kalba, bet ir dzūkuojančia Rytų aukštaičių tarmės vilniškių patarme parašytos poezijos, kuri skamba įvairiuose literatūriniuose renginiuose visoje šalyje.

Svečią iš Vilniaus sveikino Skuodo  rajono savivaldybės mero pavaduotoja Daiva Budrienė, Skuodo rajono savivaldybės R Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Strakšytė bei renginio vedėja – artima Gaudento bičiulė Dalia Zabitienė, respublikinių tarmiškos kūrybos konkursų (2013 m. ir 2016 m.) laimėtoja. Ir vis mažiau Lietuvoje belieka vietovių, kur ji nebūtų vedusi etniniam identitetui puoselėti skirtų renginių.

Poezija, žemaičių ir aukštaičių tarmiškas pasikalbėjimas, Živilės dainos ir muzika – kultūringai praleistas vakaras ilgam išliks visų renginyje dalyvavusiųjų žiūrovų atmintyje.

Skuodo rajono savivaldybės R Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija