Šviečiant dangui, paminėjom poetą Stasį Jonauską

Tarptautiniai Jonausko skaitymo dalyviai_Skuodas

Rugsėjo 27 dieną Skuodo meno mokyklos salėje vyko tarptautinis renginys, skirtas poeto Stasio Jonausko pirmosioms mirties metinėms paminėti. Šis renginys viena iš Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos projekto „Tarptautiniai Stasio Jonausko skaitymai
„Mirksnis, kai švietė dangus“ veiklų, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba. Surengtame vakare buvo pristatytas filmas „Jonauskiškumas. Gyvenime ir kūryboje“. Ta proga buvo nutapytas S.Jonausko portretas, sukurtas atvirlaiškis. Tikimasi, kad nuo šiol šis renginys bus tradicinis.

Į renginį buvo atvykę svečiai iš Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus: Dainius Sobeckis, Nijolė Kepenienė ir Sergejus Isajevas. Taip pat dalyvavo ir svečiai iš Latvijos rašytojų sąjungos Liepojos skyriaus – literatūrologė Linda Zulmane, poetės Sandra Vensko ir Jana Egle, šviesaus atminimo poeto Olafo Gūtmanio sūnus Davis bei žurnalistas Normundas Karkls. Liepojos poečių eiles išvertė ir klausytojams pristatė Edmundas Untulis. Stasio Jonausko kūrybą apžvelgė kraštietis literatūrologas Justinas Kubilius.

Dainas pagal poeto tekstus atliko bardas Jonas Baltokas. Buvo parodyta ištrauka iš dokumentinio filmo „Jonauskiškumas. Gyvenimas ir kūryba“, scenarijaus autorė ir renginio vedėja – literatūrologė, laikraščio „Mūsų žodis“ redaktorė bei literatų klubo „Nojus“ prezidentė Dalia Zabitienė. Renginį savo dalyvavimu pagerbė poeto Stasio Jonausko žmona Stasė.

Kadangi renginys truko beveik pustrečios valandos, svečiai iš Liepojos stebėjosi skuodiškių poezijos mylėtojų kantrumu ir ištvermingumu. Anot svečių, jiems toksai dėmesingumas poezijai pasirodė neįtikėtinas.

Akivaizdu, Stasio Jonausko kūryba, jo darbų lobynas – ypatinga mums palikta dovana.

Birutė Sruogienė
Skuodo rajono. savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos