Tarptautinė bibliotekininkų konferencija „Biblioteka – sumanios visuomenės ugdymui“

Gegužės 29-30 dienomis Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje bus organizuojama tarptautinė bibliotekininkų konferencija „Biblioteka – sumanios visuomenės ugdymui“. Šios konferencijos tikslas suburti įvairių Europos šalių bibliotekininkus, kad šie dalintųsi savo bibliotekų gerąja patirtimi, inovacijomis bei siektų konstruktyvaus bendradarbiavimo tarpusavyje ir ateityje.

Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka – didžiausia Vakarų Lietuvos regiono valstybinė universali biblioteka, aptarnaujanti mūsų šalies ir užsienio piliečius. Todėl tarptautinė konferencija yra puiki galimybė bibliotekai pasidalinti savo gerąja patirtimi, inovacijomis bei praplėsti akiratį apie kitų bibliotekų vykdomas veiklas ir projektus.

Konferencijos metu bus kalbama apie bibliotekų edukacines erdves, kurios yra laisvai prieinamos visoms visuomenės grupėms, siekiant įtraukti socialiai pažeidžiamas grupes į kokybiškas viso gyvenimo mokymosi programas. Taip pat didelis dėmesys bus skiriamas temoms, susijusioms su visuomenės neformaliu švietimu, motyvacija, skaitymo didinimu, kūrybiškumu, inovacijų plėtra bei apžvelgiamos kitos aktualios šiuolaikinio greitai besikeičiančio pasaulio temos.

Ši konferencija naudinga ne tik tuo, kad įvairių Lietuvos ir Europos šalių bibliotekos apsikeis moksline informacija apie bibliotekų vykdomas veiklas, tarptautinius projektus, bet ir sukurs pamatą tolimesniam bibliotekų bendradarbiavimui ir sveikos konkurencijos didinimui.

Konferencijos organizatorė ir idėjos autorė Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Laima Pačebutienė.

Tarptautinėje konferencijoje pranešimus skaitys: Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Diana Ciparienė, Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vyriausioji mokslininkė Eglė Baliutavičiūtė ir mokslinė sekretorė Alma Masevičienė, Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Erika Kazlaukskienė, Lenkijos savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Joanna Naczynska, Vilniaus universiteto Psichologijos katedros doc. Vilmantė Pakalniškienė, kultūros ir vadybos projektų koordinatorius Ramūnas Čičelis, Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos vyr. bibliotekininkė Toma Gergelienė ir vyresn. bibliotekininkė Viktorija Žilinskaitė, Slovėnijos viešosios bibliotekos A.T. Linhart Radovljica bibliotekininkas Andrej Jalen ir bibliotekininkės Sara Klemenčič, Lietuvos aklųjų bibliotekos direktorė Rasa Januševičienė, informacinių išteklių centro vadovės pavaduotoja Dalia Balčytytė bei pavaduotoja Fausta Kepalienė, Kauno apskrities viešosios bibliotekos bibliotekininkė Miglė Vingerevičiūtė, Slovėnijos viešosios bibliotekos Izola vyresnioji bibliotekininkė Damjana Špik, Lenkijos regiono bibliotekos Olsztyn bibliotekos direktorius Andrzej Marcinkiewich, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Julija Ingelevič, Vilniaus Adomo Mickevičiaus bibliotekos vyr. bibliotekininkė Edita Sėdaitytė ir Neringa Andoršiūnaitė, Latvijos Ventspilio bibliotekos vyresn. bibliotekininkas Matiss Rihards Ikše, Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos atstovė Dalia Bardauskienė.

Daugiau informacijos apie konferenciją galite rasti paspaudę šią nuorodą: https://erdve0.wixsite.com/conference

Ieva Grigaitytė

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos