Tarptautinę gimtosios kalbos dieną – smagus pasibuvimas Skuode

razumu_vajavuone_skuodas

Vasario 21 dieną Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka kartu su Skuodo Žemaičių draugija tradiciškai organizavo bendrą renginį, skirtą paminėti Tarptautinę gimtosios kalbos dieną.

Renginio metu buvo apdovanotos geriausiai Žemaičių kalbos diktantą parašiusiosios – Gražina Daukantienė, Marytė Kaniavienė ir Joana Pajauskienė. Taip pat specialiu prizu už žemaitiškumo puoselėjimą buvo apdovanota verslininkė, krautuvės „Kalmautė“ savininkė Adelė Barkauskaitė.

Po apdovanojimų cereominjos sekė smagus pramoginis užsiėmimas – protų mūšis „Razumu vajavuonė“. Žaidime dalyvavo keturios komandos – „Batvėnē“, „Mėgluos pliuoškē“, „Muosiedė kūlē“ ėr „Vuobolā“. Žaidimas susidėjo iš trijų turų, kuriuos sudarė 30 klausimų iš Žemaitijos istorijos, tautosakos bei vietovardžių temų. Visos komandos pademonstravo maždaug panašaus lygio žinias, tačiau vis dėlto komanda „Mėgluos pliuoškē“ pasirodė esanti iš visų nuovokiausia ir iškovojo I vietą.

Iškilmingąją renginio dalį vedė Dalia Zabitienė – Skuodo žemaičių draugijos pirmininko pavadauotoja, rajono laikraščio „Mūsų žodis“ vyriausioji redaktorė, o protmūšiui vadovavo Skuodo rajono savivladybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Strakšytė. Renginio pabaigoje jo dalyvių laukė pasišnekučiavimas prie arbatos, kavos bei saldėsių. Šis renginys dar kartą patvirtino, jog žemaičiams gimtoji kalba tebėta Žemaičių kalba, o visos kitos tik papildomos pagalbinės.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus  informacija