Tauragės r. sav. Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos filialų renginiai, skirti Ievai Simonaitytei

2017-ieji – Ievos Simonaitytės metai. Tai paskelbė LR Seimas 2016 m. lapkričio 3 d. nutarimu, įvertindamas tai, kad Ieva Simonaitytė yra paskutinioji Mažosios Lietuvos metraštininkė, unikali, talentinga rašytoja, savo kūriniuose vaizdavusi išskirtinius lietuvninkų likimus ir garsinusi Klaipėdos krašto etnografinį savitumą.

Tuo mes įsitikinome integruotos literatūros pamokos metu Žygaičių bibliotekoje. Susibūrę mažoje bibliotekėlėje, Žygaičių gimnazijos 4G mokiniai ir jų lietuvių mokytojos Lina Norgailienė ir Daiva Gudauskienė klausėsi mūsų Mažosios Lietuvos literatūros lobyno žinovės, buvusios lietuvių kalbos mokytojos Reginos Bliūdžiuvienės pasakojimų apie rašytoją Ievą Simonaitytę, jos biografiją ir kūrybą. O popietės pabaigoje mokiniai paliko savo trumpas žinutes apie rašytoją paruoštame plakate „Ji buvo Simonaitytė…“.

Simonaitytei skirtos parodos ir popietė „Iš gyvenimo į knygą“

Popietės metu skaitėme ištraukas, epizodus iš Simonaitytės biografijos, gyvenimo ir kūrybos puslapių. Dalinomės, aptarėme įdomius, nežinomus žodžius iš I. Simonaitytės kūrybinio palikimo. Taip pat prisiminėme Mažosios Lietuvos lietuviškas tradicijas, apeigas ir dainas.

Parodos: „Lietuvninkų krašto rašto karalienė – Ieva Simonaitytė gyvenime ir kūryboje“

„Ji buvo Ieva Simonaitytė“

Iš gyvenimo į knygą

Kovo 24 d. Pagramančio bibliotekoje vyko literatūrinė popietė „Iš gyvenimo į knygą“, kurios metu minėjome Pasaulinę poezijos dieną ir rašytojų K. Bradūno, I. Simonaitytės ir Š. Raganos jubiliejus.

Popietėje dalyvavo literatų klubas „Žingsniai“.

Bibliotekoje veikia literatūrinės ir nuotraukų parodos, skirtos I. Simonaitytei, Š. Raganai, taip pat veikia atnaujinta kraštietės, dailininkės mėgėjos M. Tauškėlienės tapytų paveikslų paroda „Pavasario link“.