Tautodailininkės Nijolės Rindeikienės paroda Priekulės bibliotekoje

img_5905Gruodžio 14 d. popietę Priekulės (Latvija) bibliotekoje vyko skuodiškės tautodailininkės Nijolės Rindeikienės siuvinėtų paveikslų parodos atidarymas. Tai projekto „Tieskime kultūrinius draugystės tiltus“, kurį vykdė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka, veiklos tąsa.

Nijolę, gimusią Joniškyje, kurį laiką gyvenusią Dzūkijoje, kažkodėl visuomet traukė į Žemaitiją. Savo svajonę moteris įgyvendino: jau trisdešimt metų ji Skuodo krašte, o kūryba tapo neatsiejama jos gyvenimo dalimi.

img_5908Įsikūrė vienoje Kaukolikų kaimo sodyboje, netoli Apuolės piliakalnio. Mėgstančią rankdarbius moterį siuvinėti kryželiu pastūmėjo malūne rastas senovinis maišas. Nuo tol ji nebepaleidžia iš rankų medžiagos, skirtos maišams siūti. Deja, tokios niekas nebegamina, todėl tenka ieškoti kaimų sodybose dar užsilikusios.

Tautodailininkė siuvinėja neįprastai – mulinė siūlais, kurie tinka prie tokio audeklo ir suteikia savitumo jos paveikslams. Nijolė pasakojo, kad dirbti su maišine medžiaga nėra lengva, nes labai greit išyra audinys ir siuvinėjant negalima naudoti lankelio, o taip pat jos siuvinėtuose paveiksluose nerasi nė vieno mazgelio.

Kūrėja kasmet dalyvauja Skuodo muziejaus velykinėse ir kalėdinėse parodose, įvairiose mugėse, yra surengusi net 18 parodų.

Džiugu buvo Priekulės bibliotekoje sutikti iš Skuodo kilusią Kristiną, kuri vertėjavo renginio metu. Priekulės bibliotekos vedėja Zenta Svara padėkojo tautodailininkei Nijolei Rindeikienei už surengtą parodą ir gruodžio 21 d. pažadėjo atvykti į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešąją biblioteką su Priekulės kūrėjais į jų keramikos ir lino dirbinių parodos uždarymą.

Šis tarptautinis bibliotekų bendradarbiavimas praturtina abiejų bibliotekų veiklą, sudaro galimybę vietos gyventojams susipažinti su kaimyninių tautų kultūra, kūrybos darbais.

Birutė Strakšytės
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukų autorė Zenta Svara