„Tavo grįstkelis“ – motyvuojantys renginiai jaunimui Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje

Atvira erdvė jaunimui „Savas kampas“ kartu su Kretingos rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ organizavo diskusijų apie karjerą vakarus jaunimui. Diskusijų metu jaunimas turėjo galimybę susipažinti su Kretingos rajone užaugusiais ir jau karjerą pasiekusiais jaunuoliais, išgirsti ne tik apie gražiausius karjeros etapus, bet ir apie kilusius sunkumus bei motyvaciją siekti užsibrėžto tikslo.

Pirmojo karjeros vakaro „Tavo grįstkelis“ pranešėjas – vyr. leitenantas, būrio vadas, jau trejus metus tarnaujantis Geležinio Vilko brigadoje Paulius Balsys, dalinosi įžvalgomis apie kario/karininko kelią, patiriamus sunkumus ir išbandymus, kaip siekti savo tikslo ir kodėl svarbu nuolat tobulėti, mokytis ir kilti karjeros laiptais. Paulius nuo vaikystės mėgsta sportą, nes tai padeda jam geriau jaustis bei palaikyti fizinę formą. Jau dešimtoje klasėje jis žinojo, kad nori tapti karininku, tad paklausus, kas lėmė šį pasirinkimą, jis nedvejodamas atsakė, – šeimoje ir mokykloje diegiamos vertybės bei pasitikėjimas savimi. Atsisveikindamas Paulius Balsys jaunimui linkėjo neprarasti noro ieškoti ir atrasti save.

Antrojo karjeros vakaro „Tavo grįstkelis“ pranešėja ilgametę tarptautinę patirtį turinti komunikacijos ir medijų magistrantė, kompanijos „Terekas“ skandinavų regiono vadybininkė  Giedrė Petrauskaitė pasakojo apie gyvenimo iššūkius ir karjeros pasirinkimo kelią bei pristatė, kodėl svarbu tinkamai suformuoti asmeninį brendą bei profesionalaus įvaizdžio kūrimo socialiniuose tinkluose būtinybę. Kad diskusija būtų efektyvesnė Giedrė Petrauskaitė pateikė jaunimui užduotį: įvardinti žinomų žmonių, pateiktų nuotraukose, socialinį statusą, užimamas pareigas, atlyginimą, pasitikėjimo laipsnį ir tris asmenines savybes. Šios užduoties rezultatų apibendrinimas išsivystė į labai įdomią diskusiją, kuri parodė, kad išvaizda – tik pirmasis įspūdis.

Kartais užtenka postūmio, kad jaunas žmogus įgautų pasitikėjimo, motyvacijos judėti pirmyn ir siekti savo tikslų. Tikime, kad šios diskusijos išsivysčiusios į šiltą, pagarbų ryšį, pasitikėjimą, skatins bendradarbiauti ir nebijoti klausti, dalintis svajonėmis, mintimis bei semtis įkvėpimo iš vyresniųjų.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui