Tinklalaidės – mokymas(is) skubantiems | Bibliotekininkas ieško atsakymo

bibliotekininkas ieško atsakymo logotipas

2004 m. JAV prasidėjusi tinklalaidžių („podcast“) era šiandien tęsiasi ne tik neprarasdama populiarumo, tačiau ir toliau auginanti ištikimų klausytojų ratą. Tinkalaidės – tai radijo laidos, talpinamos internetinėse platformose (Youtube, Spotify, iTunes, Soundcloud ir pan.) bei klausomos naudojantis skaitmeniniais įrenginiais. Pavadinimas atsirado iš angliškų žodžių „broadcasting“ („transliavimas“) ir nešiojamo MP3 grotuvo „iPod“ pavadinimo. 2019 m. pasaulyje buvo skaičiuojama daugiau nei 800 tūkst. įvairaus pobūdžio ir tematikos tinklalaidžių. Beveik pusę jų klausytojų sudaro jauni, dirbantys ar besimokantys specialistai, kuriems 18-35 metų.  Kasmet rugsėjo 30-ąją skelbiama Tarptautine tinklalaidžių diena. Klausytojai tinklalaides pamėgo dėl itin nesudėtingo prieinamumo – tereikia išmaniojo įrenginio ir spartaus interneto ryšio. Skubančioje modernioje visuomenėje tai tapo populiariu būdu suderinti laidų klausymasi su kitomis veiklomis ir tokiu būdu sužinoti naujienas, susipažinti su intriguojančiomis asmenybėmis, atsipalaiduoti bei … mokytis.

Prasidėjusi Pasaulinė pandemija ženkliai apribojo fizines galimybes keliauti ir sukūrė sustojusio gyvenimo iliuziją, kurioje dažnas įžvelgė baimę „paleisti“ laiką veltui ir ėmė daryti tai, kam vis pritrūkdavo laiko – investuoti į žinias. O kur žinios – ten ir bibliotekos.

Ignas Aničas kalbasi su Viktorija Žilinskaite

Išnykus pasiteisinimui, jog tinklalaidės kūrimui nėra laiko, teliko pasinaudoti galimybe pasiekti didesnę auditoriją ir tiesiog nesustoti kalbėti apie tai, ką bibliotekos ir bibliotekininkai išmano puikiai – mokymąsi visą gyvenimą.  Tinklalaidėje „Bibliotekininkas ieško atsakymo“ keliami klausimai apie bibliotekas, aktualijas, skirtingas mokymosi formas bei įvairius būdus tobulėti. Atsakymų į juos ieškome kartu su įvairių sričių specialistais. Klausyti pokalbių su jais kviečiame keliaujant į darbą ar mokyklą, gaminant vakarienę, vaikščiojant gamtoje, sportuojant, pietaujant ar scrollinant socialiniuose tinkluose.

Laidos epizodai skelbiami Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Youtube kanale (https://www.youtube.com/channel/UC_a9pv2r8CAXN4w9fa4VyIw) bei Edukacinės erdvės Facebook puslapyje (https://www.facebook.com/watch/149779092300076/1103905563303189).

Malonaus klausymo!

Naujo epizodo premjera jau šį penktadienį, lapkričio 6 dieną, 12 val. Svečiuose – „Baltic tech Park“ Inovacijų vadovas Ignas Aničas.

Laidos vedėja – Viktorija Žilinskaitė

Garso režisierius – Marius Apulskis

Laida įrašoma Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje

Interneto svetainė: www.klavb.lt

Similar Posts

Parašykite komentarą