Trečiosios tradicinės šachmatininkų varžytuvės Skuode

Gruodžio 22 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje vyko trečiasis tradicinis kalėdinis R. Granausko šachmatų turnyras, kurį organizavo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka ir Skuodo rajono savivaldybės administracijos kūno kultūros ir sporto centras.

Pasveikinti šventiško turnyro dalyvius atvyko Skuodo rajono savivaldybės meras Petras Pušinskas. Jis pasidžiaugė, kad bibliotekoje organizuojamas turnyras buria Skuodo rajono šachmatų entuziastus. Taip pat meras palinkėjo žaidėjams azartiško žaidimo ir gerų emocijų. Šio turnyro sumanytojas, Skuodo rajono savivaldybės R Granausko viešosios bibliotekos direktorius Jonas Grušas taip pat džiaugėsi, kad turnyras įgauna vis didesnį pagreitį, tik apgailestavo, kad neatvyko bendraminčiai iš Plungės šiemet žadėję dalyvauti turnyre.

Šiemet jis buvo gausiausias dalyvių skaičiumi – dalyvavo 16 žaidėjų. Džiugu, kad šį tradiciškai susirenkantį šachmatininkų būrį papildė jauni žaidėjai – Edmundas Maksimavičius, Marius Macevičius, Donatas Anužis. Žaista taip pat rekordiškai – net penkias valandas.

Moterų kategorijoje pirmą vietą iškovojo Stanislava Semionova, antroji vieta atiteko Silvijai Puškorienei, o trečioji –Virginijai Milienei. Vyrų kategorijoje pirmoji vieta atiteko Donatui Juozui Bertašauskiui, antroji – Donatui Valbasui, o trečioji – Henrikui Kungiui. Turnyro pabaigoje abiejų kategorijų nugalėtojai sužaidė draugišką mačą rašytojo R. Granausko šachmatais. Visą turnyrą sumaniai vedė ir taškus skaičiavo Skuodo rajono savivaldybės kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojas Linas Mitkus.

Mokslas įrodė, kad šachmatai gerina atmintį, lavina operatyvų mąstymą, protą, vaizduotę, stiprina įgūdžius priimti savarankiškai sprendimus. Džiugu, kad bibliotekoje organizuodami šį turnyrą ne tik prisidedame prie R. Granausko atminimo įamžinimo Skuodo krašte, bet ir buriame šachmatų mėgėjus į būrį.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija