Tvarios šventės: kaip ruoštis šventėms tausojant aplinką

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka kartu su partneriais ėmėsi iniciatyvos atkreipti visuomenės dėmėsį į perteklinį vartojimą ir atliekų susidarymo problemą. Birželio 22, 23 ir 25 d. vyko netradicinės antrinio dizaino kūrybinės dirbtuvės, kurių dalyviai galėjo pasisemti idėjų ir padiskutuoti, kaip tvariai rengti šventes.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus ir Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosiose bibliotekose jaunieji kūrėjai gamino rankų darbo dovanas – atvirutes, vėjo malūnėlius papuošimui, ir visa tai –  iš antrinių žaliavų!

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bei Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešųjų bibliotekų bibliotekininkai dalyvavo diskusijoje apie tvarią švenčių atributiką bei alternatyvas, gamino aksesuarus iš antrinių žaliavų.

Kūrybines dirbtuves vedė socialinės inciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas, pokyčių lyderis, visuomenininkas, socialinis verslininkas, darnos žygio pėsčiomis 2020 metais aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!“ iniciatorius – Giedrius Bučas.

Kūrybinės dirbtuvės yra dalis Klaipėdos apskrities Ievos Simonatytės viešosios bibliotekos įgyvendinamo tęstinio projekto „Atskinga partnerystė: Eko šventės“.