Ukrainiečių bibliotekininkų viešnagė Skuodo krašte

13416856_949000088545605_9196130087309784860_o[1]Birželio 10-12 dienomis Skuodo rajone svečiavosi Ukrainos Bibliotekų asociacijos delegacija, kurioje buvo 11 įvairių Ukrainos bibliotekų atstovų. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka yra užmezgusi ryšius su Ukrainos Lvovo srities bibliotekininkais. Jos atstovai šių metų kovo 1-4 dienomis aplankė kolegas Lvove.

Ukrainiečių bibliotekininkų delegacija atvyko į XV Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydį. Prieš tai dar suspėjo aplankyti Vilniaus universiteto biblioteką, Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio ir Palangos miesto viešąsias bibliotekas. Birželio 11 d. vakare, atgavus jėgas po sąskrydžio, atvykusiems jauniesiems bibliotekininkams iš Ukrainos Respublikos buvo surengta vakaronė Ilonos ir Arūno Tubinų sodyboje. Vakaronėje dalyvavo Skuodo rajono kultūros centro folklorinis ansamblis „Vereta“, Skuodo atviro jaunimo centro atstovai ir Skuodo bibliotekininkai. Skambėjo lietuvių ir ukrainiečių liaudies dainos. „Veretos“ ansambliečiai surengė ne tik gražiausių žemaitiškų dainų koncertą, bet ir mokino svečius lietuviškų šokių, ratelių, dainų. Taip pat pristatėme savo krašto papročius, kulinarinį paveldą ir pan. Skuodo kultūros centro folklorinis ansamblis „Vereta“ ateityje tikisi nuvykti į Ukrainos Respubliką koncertuoti. Tai buvo puiki galimybė užmegzti ryšius.DSCF7833[4]

Birželio 12 d. buvo organizuota pažintinė metodinė ir edukacinė išvyka į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos filialus, Skuodo rajono lankytinas vietas. Buvo parodytos gražiausios Skuodo, Mosėdžio, Šauklių, Barstyčių ir Gėsalų apylinkės. Šauklių kaime buvo aplankyta ne tik biblioteka, bet ir Šauklių riedulynas, juodosios keramikos dirbtuvės. Pastarosios ypač sužavėjo ukrainiečius, todėl svečiai menininkei Renatai Jankauskienei palinkėjo susirasti gerą vadybininką ir savo unikalius darbus pateikti tarptautinei rinkai. Ukrainiečiai aplankė ir Lietuvos didžiausią akmenį, o Gėsaluose turėjo progos pamatyti Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Gėsalų filialo vyresniosios bibliotekininkės Vidos Rušinskienės buvusiosios mokyklos patalpose įkurtą kaimo buities muziejų. Gražiojoje Gėsalų kaimo gyvenvietėje ir baigta pažintis su kolegomis iš Ukrainos.

Svečiai liko sužavėti lietuvių nuoširdumu, entuziazmu, gerais keliais, gražiai prižiūrimoms sodybomis, nuostabia gamta. Taip pat juos stebino, kad pas mus rajone tiek daug originalių, išskirtinių asmenybių, kurie savo darbais garsina rajoną – V. Intas, R. Jankauskienė, V. Rušinskienė ir kt. apie kuriuos spėjome tik papasakoti, nes parodyti jų darbų neužteko laiko.

Lankantis bibliotekose, svečius domino bibliotekinės programos LIBIS galimybės, organizuojami renginiai, išleidžiamų knygų kokybė, aptarnaujamos apylinkės gyventojų sudėtis, literatūros apie Europos sąjungą lentyna ir pan.

Pasidžiaugta mūsų bibliotekininkų profesionalumu, gebėjimu bendrauti ne tik su svečiais, bibliotekos lankytojais, bet juos stebino ir bibliotekininkų aktyvus bendradarbiavimas su vietos bendruomenėmis, seniūnijomis.

Viešnagė dalinai finansuota iš Skuodo rajono savivaldybės kultūros plėtros ir bendruomenių aktyvinimo veiklų fondo lėšų skirtų projekto „Tieskime kultūrinius draugystės tiltus“ veiklos įgyvendinimui.

Užsimezgusi draugystė su Ukrainos Respublikos bibliotekininkais ir toliau bus plėtojama – dalinsimės patirtimi ir idėjomis, socialiniais tinklais, bendrausime elektroniniais laiškais ir tikimės tolesnių naujų susitikimų.

Birutė Strakšytė
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja