Vaclovo Vičiaus kūrybos vakaras „Kelionė“ Skuode

Sausio 26 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje vyko Vaclovo Vičiaus kūrybos vakaras „Kelionė“. Buvo atidaryta šio, Vilniuje gyvenančio, kraštiečio dailės darbų paroda, skambėjo jo eilės, humoristinė kūryba ir jau seniai parašyti, bet Skuode dar neskaityti „Kruvinosios meilės laiškai“.

Bibliotekos skaitykloje susirinko didelis būrys Vaclovo Vičiaus, Lietuvos humoro sambūrio „Juokis“ įkūrėjo bei vadovo gerbėjų, pažįstamų, giminaičių, klasės draugų ir kt.

Vakaras pradėtas dailės parodos atidarymu ir pristatymu. Menininkas labiausiai mėgsta piešti kreida ir pastelėmis. Tapybos darbai nuspalvinti skaudžios, depresyvios ir šviesios lyrikos spalvomis. Tuo pasižymi ir jo eilėraščiai, atveriantys vienišumo jausmą, netektį, beprasmybę.

Renginio metu muzikavo šatiškė Aistė Prialgauskaitė. Kraštietį Vaclovą Vičių, surengusį autorinį vakarą, sveikino jo pakrikštytosios humoro grupės „Kvietkas“ narės Danguolė Pauliuvienė ir Adelija Riepšienė, Skuodo kultūros centro direktorius Vidmantas Valinskis ir jo pavaduotoja Dalia Ragauskaitė, Šačių bendruomenės pirmininkė, Šačių kultūros skyriaus organizatorė Jūratė Bagočienė, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Strakšytė. Susitikimą netradiciškai vedė ir Vaclovą Vičių kalbino bei atvėrė slapčiausias jo sielos kerteles šio kūrybinio vakaro iniciatorė ir organizatorė, kraštiečio bičiulė, literatūrologė Dalia Zabitienė.

Renginys tapo išskirtine galimybe pažinti kūrėją, be šmaikščių epigramų, skambančių Lietuvos humoro sambūrio „Juokis“ programose, dar rašantį ir skaudžiai šviesią arba šviesiai skaudžią lyriką.

Vaclovo Vičiaus dailės darbų paroda bibliotekos skaitykloje skuodiškiai galės gėrėtis iki kovo vidurio.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija