Vaikų knygos dienos minėjimas Kretingos bibliotekoje

2017 m. balandžio 5 d. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros centre vyko literatūrinė pamokėlė „Prie žalvarinio pasakos paminklo“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti.

Pamokėlėje dalyvavo M. Daujoto pagrindinės mokyklos trečiokai, vadovaujami mokytojos Nijolės Meškauskienės. Vaikai ruošdamiesi šios dienos minėjimui piešė piešinius tema – „ Paukščių skrydis H. Kristiano Anderseno pasakose“. Spalvinga ir originali paroda papuošė Vaikų literatūros centrą ir veiks visą balandžio mėnesį.

Renginio metu mažieji bibliotekos draugai buvo suskirstyti į komandas ir pasinėrę į pasakų pasaulį turėjo atsakyti į teksto suvokimo klausimus naudodamiesi vaikų literatūros fondo knygomis. Klausimai buvo sudaryti remiantis populiariausiomis, dažniausiai skaitomomis vaikiškomis pasakomis – „Coliukė“, „Skraidanti skrynia“, „Idutės gėlės“, „Bjaurusis ančiukas“, „Sniego karalienė“ ir kt. Klausiama buvo koks paukštis sutinkamas pasakoje „Sniego karalienė“, kas buvo sugautas ir įleistas į narvelį pasakoje „Ramunė“, kas pavertė karalaičius laukinėmis gulbėmis ir kt.

Teksto suvokimo užduotys padeda vaikams mokytis reikšti ir pagrįsti savo nuomonę, atpasakoti girdėtą ar perskaitytą tekstą, daryti išvadas bei lavinti atmintį, vaizduotę ir mąstymą.

Renginio pabaigoje bibliotekininkė visus apdovanojo paukščiais, simbolizuojančiais pavasarį, laisvę ant kurių buvo užrašytos garsių rašytojų citatos. Viena iš jų: „Ne bėda gimti tarp ančių, svarbu, kad būtum iš gulbės kiaušinio“- H. K. Andersenas.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui