Vaikų metų knygos rinkimai Kretingos bibliotekoje

dsc08633Kasmet Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija rengia akciją „Metų knygos rinkimai“ ir kviečia skaitytojus balsuoti už geriausias lietuvių autorių knygas. Jau dvyliktą kartą pristatomi praėjusiais metais išleistų lietuvių literatūros kūrinių penketukai trijose kategorijose: vaikų, suaugusiųjų ir poezijos.

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos vaikų literatūros sektoriuje 2016 metų vaikų knygų rinkimuose dalyvavo Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos trečiokai su mokytoja Nijole Meškauskiene. Vaikams akcija „Metų knygos rinkimai“ buvo pristatyta „Lapės ir Vilko pokalbiai“ renginio metu. Vaikų knygų penketukas išties stulbinantis, tad Vilkui su Lapei panorėjus trečiokai su malonumu pristatinėjo knygeles savo klasės draugams. Mažieji bibliotekos bičiuliai diskutavo, vieni kitiems uždavinėjo klausimus, o atėjus metui balsuoti, kiekvienas turėjo savo tvirtą nuomonę. Knygų vaikams penketukas turtingas šiomis knygomis: Gendrutis Morkūnas, „Traškančios žvaigždės“, Selemonas Paltanavičius „Maži ežiuko sapnai“, Nadia Kovaliova „Meškis ir žąsis“, Aidas Jurašius „Akmenukų pasakos“, Jurga Baltrukonytė „Filmukai“. Daugiausia balsų surinko knyga „Filmukai“. Džiaugiamės vieninga vaikų nuomone ir tikime, kad visos knygelės paskatins patirti skaitymo malonumo džiaugsmą.

Garsiniai vaikų grupės skaitymai – tai puiki proga pasikalbėti apie personažus, patirti jų išgyvenamas emocijas, suprasti jausmus ir elgesį. Ši akcija ne tik puiki proga susipažinti su naujausiomis knygomis, bet ir pabūti kartu, pabendrauti, pasidalinti įspūdžiais.

Inga Tirevičiutė
Kretingos rajono savivaldybės
Valančiaus viešosios bibliotekos
Vyresn. bibliotekininkė projektinei veiklai ir atstovavimui