BIBLIOTEKOS

KLAIPĖDOS REGIONO BIBLIOTEKŲ TINKLARAŠTIS

BIBLIOTEKOS

Vasaros skaitykloje karaliavo vantos

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka birželio 22 d.  pakvietė į  „Vasaros skaityklos“, įkurtos Skuodo miesto parke prie fontano, atidarymą. Ta proga buvo surengtas edukacinis užsiėmimas „Vantų rišimas ir žolynų rinkimas“.

Vantų rišimas, žoliavimas daug kam siejasi su Joninėmis, Rasomis. Iš tiesų, tai laikas, kai visa gamta žydi, veša, kai metas kaupti vantų ir žolynų atsargas žiemai. Vanta – tai pirties karalienė. Jos rišamos iš įvairių augalų ir gali būti naudojamos įvairiais tikslais: garinei aromatizuoti, masažui, kompresams, įtrynimams, garui vaikyti, intensyviai ar švelniai vanoti ir t. t. Jų rišimo paslaptimis dalijosi žolininkė mėgėja puodkališkė Alina Glebavičienė, demonstruodama jau surištas vantas iš klevo, ąžuolo, liepos, serbento, beržo šakelių, bei pamokino užsiėmimo dalyvius, kaip reikia jas tinkamai surišti. Taip pat ji papasakojo apie vaistažolių naudingąsias savybes ir ką šiuo metu reikėtų rinkti žiemai.  Susirinkusieji stebėjosi žolelių, arbatų gausa ir Alinos energija bei mėgavosi įvairiausių vantų aromatais. Visi buvo apdovanoti surištomis vantomis, o atspėję mįslę apie augalą gavo dovanų žolelių arbatos.

 Renginyje buvo galima įsigyti  Jadvygos Balvočiūtės ekologinio ūkio vaistažolių arbatų mišinių, nes buvo atvykusi šio ūkio darbuotoja Birutė  Jonkuvienė. Ją Jadvyga Balvočiūtė  visados pristato trumpai: „Mano dešinioji ranka“. Ūkio administratorė trumpai papasakojo apie ekologinių žolelių ūkį, pakvietė atvykti apžiūrėti, paklausyti  Jadvygos paskaitos  prie  arbatos puodelio   ir įsigyti žolelių arbatų kosmetikai, grožiui ir sveikatai.

Susirinkusiuosius  karštą vasaros popietę  gėlių vandeniu atgaivino Skuodo P. Žadeikio gimnazijos projekto „Atrask žolynų paslaptis“ dalyviai. Mokytoja Irena Kondrotienė kartu su savo mokinėmis pristatė naują projektą pagal Visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją  programą, skirtą A. J. Pabrėžos metams, kurį iš dalies finansuos Skuodo savivaldybė. Šio projekto partneris  Jadvygos Balvočiūtės ekologinis ūkis. Bus daug įdomių užsiėmimų – paskaitų, išvykų, į kuriuos bus pakviesti visi norintys dalyvauti skuodiškiai.

O Vasaros skaitykloje jos lankytojams siūloma: knygos, žurnalai, laikraščiai vaikams ir suaugusiems. Lankytojų dėmesio laukia naujausia periodika, grožinė lietuvių ir užsienio autorių literatūra, psichologijos, pažintiniai, informaciniai, namų ūkio tematikos leidiniai. Skaitykloje vyks edukacijų, kūrybinių dirbtuvių, literatūrinių susitikimų ir kitokio pobūdžio užsiėmimai, galima naudotis Wi-Fi internetu.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka kviečia laisvalaikį su knyga ar spaudos leidiniu turiningai praleisti gražioje miesto vietoje, gamtos apsupty.

  Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos  informacija

Parašykite komentarą