Vasaros skaitymai „Nuotykių tunelis“ Skuodo rajono bibliotekose

Jau nuo birželio pradžios Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos filialuose vyko vasaros skaitymai vaikams „Nuotykių tunelis“. Bibliotekininkės kvietė vaikus prie spalvingų palapinių-tunelių pabūti gamtoje su knyga. Linksmus užsiėmimus ir konkursėlius, literatūrinius žaidimus ir dėliones lauke savo skaitytojams jau organizavo Mosėdžio, Lenkimų, Ylakių, Šauklių, Aleksandrijos, Pašilės, Barstyčių, Šliktinės filialų darbuotojos.

Birželio 28 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos pakvietė Vaikus į miesto parką. Saulėtą popietę čia sugužėjo Skuodo krašto bendruomenės organizuotos savaitės dienos stovyklos lankytojai, atbėgo būrys Vaikų literatūros skyriaus skaitytojų. Vaikus labiausiai masino palapinė-tunelis. Įveikę spalvingą palapinių labirintą, vaikai atliko užduotis iš knygelių: Eleonoros Barsotti „Mažiesiems apie istoriją“, Katie Cotton „Baubai lovoje“, enciklopedijos vaikams „Apie Lietuvą“ ir kitų. Visiems buvo smagu dėlioti dėliones su knygų iliustracijomis arba spalvinti žinomiausių vaikiškų knygelių veikėjus. Net linksmame „klasių“ šokinėjime teko atsakyti į klausimus apie pasakas ir rašytojus. Nors išsitiesti ramiai su knyga ant žolės gal ir nevisiems pavyko, bet naujausios knygutės vaikus sudomino. Bibliotekininkes labiausiai pradžiugino skaitytojų klausimas, – „Ar biblioteka šiandien dar dirbs?“.

Liepos 10 d. prie vasaros skaitymų palapinės dar kvies Šačių filialo bibliotekininkė. Ir šatiškiams bus linksma pavasaroti su knyga.

Visą vasarą Skuodo rajono bibliotekos kviečia vaikus dalyvauti skaitymo lenktynėse „Kas daugiau varlyčių?“. Skaityti, rinkti lenktynių lipdukus smagus, naudingas ir net azartiškas užsiėmimas. Rudenį skaičiuosime varlytes ir dalinsimės prizus. Lietuvos kultūros tarybos finansuojamas projektas „Popieriniai knygutyčių labirintai“ tęsiasi.

Skuodo raj. savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja Stanislava Minelgienė