Velykinių margučių marginimo paslaptys Skuode

Balandžio 11 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje vyko kūrybinis – edukacinis užsiėmimas „Tradicinis kiaušinių marginimas vašku“. Užsiėmimą vedė Skuodo Bartuvos progimnazijos technologijų mokytoja metodininkė Laimutė Kriginienė.

Moterys, susirinkusios į užsiėmimą, buvo susipažindintos su kiaušinių marginimo tradicijomis, raštų ir spalvų įvairove.

Pagrindiniai marginimo įrankiai – į pagaliuką ar pieštuką įkišta adatėlė su maža galvute ir indelis su karštu vašku.

Mokytoja mokė, kad prieš dažant vašku, pirmiausia ant kiaušinio reikia pasižymėti pagrindinius marginimo centrus, kad raštas neišeitų kreivas. O jau paskui galima fantazuoti ir prie tų taškelių derinti raštus.

Numargintus kiaušinius merkėme į dažus ir jau galėjome grožėtis gautais raštais. Taip pat užsiėmimo metu suspėjome išmokti ir kitokių velykinių papuošimų gudrybių.

Pora valandų praleistų bibliotekoje suteikė galimybę ne tik išmokti marginti kiaušinius vašku, bet ir pabendrauti, pasidalinti patirtimi, pamiršus rūpesčius smagiai praleisti laiką ir kartu pajausti artėjančių Šv. Velykų nuotaiką.

Birutė Strakšytė
Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja