Vėžio prevencijos programa ir Lietuvos bibliotekų indėlis

Gegužės 11 d. įvyko trečioji nuotolinių paskaitų ciklo „Ką apie sveikatinimą turi žinoti kiekvienas bibliotekininkas?“ dalis. Lektorius Vytenis Povilas Andriukaitis kalbėjo tema „Vėžio prevencijos programa ir Lietuvos bibliotekų indėlis“.  

Buvęs PSO specialusis pasiuntinys Europos regionui Vytenis Povilas Andriukaitis, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą, vaizdžiais pavyzdžiais pateikė daug naudingos informacijos kaip maistas, nesveikas gyvenimo būdas, oro tarša ir kiti veiksniai įtakoja onkologinių ligų atsiradimą. Pasak lektoriaus, skaitmeninė prevencija vėžio tema duotų daug naudos ir bibliotekų vaidmuo neabejotinai yra didelis. V. P. Andriukaitis pristatė Europos kovos su vėžiu kodeksą, aptarė prevencinę kancerogeninių veiksnių mažinimo programą ir nurodė Europos Sąjungos iniciatyvas vėžio prevencijos srityje. 

Neabejotinai svarbu yra anksti nustatyti onkologinę diagnozę ir pritaikyti ankstyvąjį gydymą, tokiu būdu galima išgydyti net 40 gyventojų iš 100. Taip pat svarbi ne tik ankstyva vėžio diagnostika, bet ir įveikusiųjų onkologinę ligą socialinė integracija į darbo rinką. 

Ši paskaita – trečioji seminaro dalis. Pirmosios dvi vyko kovo ir balandžio mėnesiais temomis „Pandemija ir vakcinavimas – ką turime žinoti kiekvienas“ bei „Žaliasis Europos susitarimas. Ką jis duos Lietuvai ir žmonių sveikatai“. Šie mokymai buvo skirti Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos specialistams, Klaipėdos ir Tauragės regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų ir mokyklų bibliotekininkams. Dėkojame kolegoms už didelį susidomėjimą sveikatinimo temomis.

Vyr. metodininkė 

Daiva Stasaitienė

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka

Similar Posts

Parašykite komentarą