Vietovardžiai – išskirtiniai tautinės tapatybės ženklai

Rugsėjo 16 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje pranešimą „Vietovardžiai – išskirtiniai tautinės tapatybės ženklai“ skaitė kraštietis, profesorius, monografijos „Žemaičių kalba ir rašyba“ autorius dr. Juozas Pabrėža.

Svečias įdomiai supažindino su pagrindinėmis vietovardžių grupėmis, pateikė gausių pavyzdžių, įrodė juose žemaičių kalbos atspindį, mintijo, kaip nūnai įmanoma pristabdyti vietovardžių nykimą, išsaugoti tuos, kurių objektų jau nebėra. Be kita ko, akcentuotas ir seniūnijų vaidmuo šioje veikloje, jų būtinos pastangos užrašant kaimų pavadinimus žemaičių kalba, skaidrėmis parodyta kai kur jau sukaupta geroji patirtis.

Renginio pabaigoje bibliotekos direktorius Jonas Grušas parodė ir pakomentavo skaidres apie Skuodo rajono savivaldybės pastate eksponuojamą Skuodo rajone esančių žemaitiškų vietovardžių fotografijų parodą.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos informacija