Visuomenei bus pristatyti Tolygios kultūrinės raidos prioritetai

Toliau įgyvendinant dar 2018 m. pabaigoje pradėjusį veikti Tolygios kultūrinės raidos regionuose modelį, Lietuvos kultūros taryba (LKT), kartu su dešimtyje Lietuvos apskričių įsteigtomis Regioninėmis kultūros tarybomis (RKT) visuomenei pristatys Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo 2020-2023 metų prioritetus.
2018 m. pradėjus projektinio kultūros finansavimo decentralizaciją, 2019 m. RKT savo darbą grindė ir regionuose veikiančių organizacijų projektus vertino pagal bendruosius modelio – kultūrinės raiškos įvairovės, vietos kultūrinio identiteto bei bendradarbiavimo skatinimo – tikslus. O nuo šiol kiekviena RKT yra suformulavusi ir savo prioritetus, atitinkančius vietos kultūros bendruomenių, infrastruktūros bei potencialo situaciją.
„Atokiau nuo didžiųjų miestų veikiančių kultūros bendruomenių bei savivaldos įtraukimas į kultūros vystymo bei projektų finansavimo procesus jau pirmaisiais Tolygios kultūrinės raidos modelio metais davė akivaizdžius rezultatus tiek vietos kūrėjų bei organizacijų aktyvumo, tiek bendruomenių įtraukties perspektyvomis. Kartu su 2020-2023 metų prioritetų parengimu kiekviena RKT žengia dar vieną stiprų žingsnį atvirumo visuomenei bei vietos savitumus atspindinčios kultūros link“, – sakė LKT pirmininkė Daina Urbanavičienė.
RKT parengtų Tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimo prioritetų pristatymai visoje Lietuvoje vyks ateinančią dvi savaites: rugpjūčio 26 d. Marijampolėje, rugpjūčio 27 d. Telšiuose, rugpjūčio 29 d. Alytuje ir rugsėjo 3 d. Anykščiuose.
Kviečiame dalyvauti rugpjūčio 27 d. vyksiantį pristatymą Telšiuose. Plačiau: https://www.facebook.com/events/670177496790868/.