Ruseckaite_skuodas

„Vytauto Mačernio gyvenimas – tarsi dūžtančių formų virtinė…“

Šitokią mintį, lapkričio 20 dieną Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje, pristatydama savo knygą „Dūžtančios formos“, išsakė jos autorė, Maironio literatūros muziejaus direktorė, poetė ir prozininkė Aldona Ruseckaitė.

Rašytojos kūrybiniame kraityje keletas biografinių romanų –  apie Žemaitę („Žemaitės paslaptis“), Maironį („Šešėlis JMM“) ir poetą Vytautą Mačernį („Dūžtančios formos“). Šiuo metu ji rašo knygą apie Salomėją Nėrį.

Kartu su rašytoja susitikimuose su skaitytojais Mosėdyje bei Skuode dalyvavo ir aktorė Daiva Škelevaitė, kuri paskaitė keletą V.  Mačernio sonetų bei trioletų, ištrauką iš pristatomos knygos.

Susitikime Skuode A. Ruseckaitė išsamiai papasakojo apie pagrindinius Vytauto Mačernio gyvenimo momentus, jį mylėjusią Bronę, kuri ir dabar tebėra gyva, namiškius, pasidalijo įspūdžiais iš dabartinės situacijos Mačernio gimtinėje Plungės rajone. Pusantros valandos pralėkė akimirksniu. Renginio dalyviai galėjo nusipirkti knygų iš pačios autorės rankų,gauti jos autografą.

 Viešniai išvykus namo į Kauną šovė į galvą mintis,jog mes Lietuvoje daugiau ir neturime kitos rašytojos ar rašytojo, kurie taip gyvai, nuoširdžiai ir įtaigiai aprašytų mūsų krašto literatūros klasikų biografijas, kurios prilygtų noriai skaitomiems, paprastiems žmonėms gerai suprantamiems ir tarp skaitytojų labai populiariems romanams, kurie keliauja išrankų į rankas ir neužsibūna lentynose. Todėl belieka džiaugtis, jog autorė ir toliau tęsia šį kruopštų darbą.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresnysis bibliotekininkas

Edmundas Untulis

Similar Posts

Parašykite komentarą