BIBLIOTEKOS

KLAIPĖDOS REGIONO BIBLIOTEKŲ TINKLARAŠTIS

BIBLIOTEKOS

Vytauto Vičiulio tapybos darbai Skuode

Pačiame liepų žydėjimo įkarštyje, liepos 15 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje vyko tragiško likimo talentingo tautodailininko, restauratoriaus Vytauto Vičiulio tapybos parodos atidarymas. Šios parodos eksponavimas – tai projekto „Teatralizuotas pasivaikščiojimas Klaipėdos miesto gatvėmis pagal V. Vičiulio kūrybos ir biografijos fragmentus „Naktis 303“ viena iš veiklų. Renginyje dalyvavo V. Vičiulio mama Zita Vičiulienė, sesuo, žmona Regina Vičiulienė bei  jį pažinoję skuodiškiai.

Pasivaikščiojimas Klaipėdoje – meninis fenomenas, tyrinėjantis miesto istoriją per architektūros ir žmonių atminties prizmę. Veikla finansuojama gavus Klaipėdos miesto savivaldybės stipendiją kultūros ir meno kūrėjams. Parodą ir savo projektinę veiklą pristatė šios veiklos sumanytojas aktorius Paulius Kavoliūnas.

Prieš trisdešimt vienerius metus, restauratorius ir tautodailininkas Vytautas Vičiulis, kilęs iš Skuodo rajono Jedžiotų kaimo, susidegino 1989-ųjų naktį iš kovo 2-osios į 3-iąją, tuomet Lenino vardu vadintoje (dabar Atgimimo) aikštėje šalia Lenino paminklo. Vytautas prieš mirtį nepaliko testamento ar atsisveikinimo laiško. Iki tos tragiškos akimirkos jisai dirbo Klaipėdos restauracinėse dirbtuvėse, daug prisidėjo prie senamiesčio senosios architektūros išsaugojimo. Be to, Vytautas šoko ir dainavo folkloro ansamblyje „Alka“, o vakarais dirbtuvėse tapydavo.

Kaip pasakojo velionio žmona Regina, Vytautas buvo idealistas, gyveno vien jausmų pasaulyje, nepakentė barnių, šiurkštumo, neteisybės. Jis pasirinko tokią tragišką protesto formą, kurią daug kas bandė nuslėpti. Tik artimieji ir jo draugai vėliau sugebėjo suprasti jo pasirinkimo priežastis.

Belieka džiaugtis, kad jautrią, menišką Vytauto asmenybę mena iki šių dienų išsaugoti jo darbai, o skuodiškiai turi progą su jais susipažinti bibliotekos skaitykloje visą mėnesį. Paroda bus eksponuojama iki rugpjūčio 15 d. 

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos informacija

Parašykite komentarą