Žemaičių kalbos diktantas išskleidė sparnus tolesniems skrydžiams

Vasario 5 dieną Skuodo raj. Savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje vyko jau ketvirtasis žemaičių kalbos diktantas „Vyturėlis gieda gražiai, vuo cīrulielis da gražiau“. Jį prieš keturis metus pasiūlė organizuoti vyresnysis bibliotekininkas Edmundas Untulis. Ir graži tradicija prigijo. Tris kartus šis tradiciniu tapęs diktantas, kasmet rašomas vasario pradžioje, vykdavo tik Skuodo rajono mastu. O šiemet ketvirtajame diktante jau dalyvavo ir tikrais savo gimtosios kalbos mylėtojais laikantys Žemaitijos patriotai iš Klaipėdos bei Plungės rajonų.

Tai padaryti jiems padėjo naujosios technologijos. Diktantas buvo diktuojamas ne tik skaitykloje, bet ir jo tiesioginė transliacija rodyta internete. Tekstą rašantiesiems parinko bei diktavo Skuodo rajono laikraščio „Mūsų žodis“ redaktorė, Skuodo žemaičių draugijos pirmininko pavaduotoja Dalia Zabitienė. Paskui diktantą rašiusieji pusiau neakivaizdžiai savuosius rašto darbus patogiausiu jiems būdu persiuntė diktanto organizatoriams. O techninėmis „plataus profilio“ diktanto galimybėmis pasirūpino inžinierius bibliotekinių procesų automatizavimui Giedrius Lekstutis.

Po to, kai visi darbai bus patikrinti ir išaiškinti patys geriausieji žemaičių kalbos gramatikos ir rašybos žinovai, jie vasario 21 dieną 18 valandą bus apdovanojami kasmet Skuode vyksiančioje šventėje, skirtoje Gimtosios kalbos dienai. Šventė tradiciškai vyks Skuodo meno mokyklos salėje.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija