„Žiemos ekranai“ – I.Simonaitytės bibliotekoje

ze-2017-event-cover-2-be-teksto_psdŠių metų sausio 26 d. prasidėsiantis festivalis „Žiemos ekranai“ – jau dvyliktoji Prancūzų instituto Lietuvoje organizuojama kino šventė. Vienuolikoje Lietuvos miestų vyksiantis renginys neaplenks Klaipėdos apskrities viešosios I.Simonaitytės bibliotekos ir žiūrovams pristatys prancūzišką kiną – įtraukiantį, įžūlų, vienu metu lengvą ir sunkų, nepaprastą ir neįprastą. Tai subtilus menas, auginantis aktyvų ir intelektualų žiūrovą, o kartu jautrų bei atvirą svajotoją, ieškantį naujų emocijų ir jaudulio.

Leisimės į kino tiesos paieškas – uždraustą montažą, nunykusį užkadrinį balsą, nugludintos estetikos, tęstinumo atsisakymą – retrospektyvos programoje pristatydami „(Ne)tikras istorijas“, kuriose narstomas amžinai neišsprendžiamas tiesos ir melo santykis. Kad ir kaip šios istorijos skirtųsi, visos jos paspęs žiūrovui savus spąstus – temos, turinio, tekstūros, tikrovės ar iliuzijos.

Susitikime „Žiemos ekranų“ festivalyje, kuriame gausu atsitiktinumų ir kasdieniškų keistenybių, nenusakomo liūdesio ir pakvaišusio juoko. Po kino išeikime kitokie – įkvėpti ir praturtėję. Šią žiemą švęskime kiną.

„Žiemos ekranų“ programa I.Simonaitytės bibliotekoje:

Vasario 6 d., 17 val., Gerlacho palėpėje
RUDENYS, 3 ŽIEMOS (2 automnes, 3 hivers)
Režisierius Sébastien Betbeder
Komedija/2013 m./ 1 val. 33 min. Prancūzija
Originalo kalba prancūzų. Subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis
Sulaukęs 33-ejų Armanas nusprendžia pakeisti savo gyvenimą. Pasiryžta kasdien bėgioti. Puikus startas. Amelija gyvena savo gyvenimą ir taip pat bėgioja. Pirmasis jų susitikimas primena kritinę situaciją, tačiau antrasis giliai įsirėš abiems į širdį.

Vasario 7 d., 17 val., Gerlacho palėpėje
POLINA IŠTRŪKSTA (Pauline s‘arrache)
Režisierė Emilie Brisavoine
Dokumentika/2015 m./ 1 val. 28 min./Prancūzija
Originalo kalba prancūzų. Subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis
Pradžia kaip pasakoje: karalienė, karalius ir gražūs jų vaikai – Polina, Anais ir Gijomas. Tačiau viskas ne taip paprasta – karalius avi aukštakulnius batelius, o karalienė stengiasi susigrąžinti prarastą laiką. Be to, jų palikuonys maištauja. Viskas verčiasi aukštyn kojom, tad Polina pratrūksta.

Vasario 9 d., 17 val., Gerlacho palėpėje
POMIRTINIAI ĮSPŪDŽIAI (Near death experience)
Režisierius Gustave Kervern, Benoît Delépine
Drama/2014 m./ 1 val. 27 min./ Prancūzija, Šveicarija
Originalo kalba prancūzų. Subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis
Skambučių centro darbuotojas Polis yra stipriai pervargęs. Vieną įprastą tryliktosios mėnesio dienos penktadienį per televiziją išgirstos žinios jį įkvepia imtis veiksmų. Pasiryžęs tai įgyvendinti, Polis pabėga į kalnus. Čia jo laukia unikalus nuotykis.

Vasario 10 d., 17 val., Gerlacho palėpėje
AKTORIŲ PUOTA (Le Bal des actrices)
Režisierė Maïwenn Le Besco
Komedija/2009 m./ 1 val. 45 min./ Prancūzija/(N-13)
Originalo kalba prancūzų. Subtitrai lietuvių ir anglų kalbomis
Viena režisierė kuria dokumentinį filmą apie aktores. Ši filmuoja jas visas: garsias ir nežinomas, atliekančius komiškus vaidmenis, intelektualiąsias ir pamirštas žiūrovų. Filmuodama viską, su susitikimu ir be jo, režisierė įsitraukia į žaidimą. Galiausiai ji tampa šių trapių būtybių, tačiau ir puikių manipuliatorių, grobiu.

FILMAI NEMOKAMI

Daugiau apie festivalį – www.ziemosekranai.lt

Similar Posts

Parašykite komentarą